Yaşam

Metin Uca’nın gözaltına alındığı tutanaklarda Barbaros Şansal’da polis tarafından polis merkezine götürüldüğü ortaya çıktı.

Televizyon programcısı Metin Uca, Ankara’ya gitmek üzere İstanbul Havalimanı’nda bulunan Türk Hava Yolları tarafından tespit edilirken gözaltına alındı. Uca ile birlikte Barbaros Şansal’ın da gözaltına alındığı öğrenildi.

HAKKINDA ARAMA KARARI OLDUĞU TESPİT EDİLMİŞTİR

Modacı Barbaros Şansal, öğle saatlerinde Türk Hava Yolları (THY) uçağıyla Ercan’dan İstanbul Havalimanı’na geldi. Türkiye’ye giriş için pasaport kontrol noktasına gelen modacı hakkında arama kararı olduğu belirlendi. Bunun üzerine Şansal, polis ekiplerince gözaltına alınarak İstanbul Havalimanı Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü. Türkiye Cumhuriyeti Hükümetine, Devletin yargı organlarına, orduya veya polise alenen hakaretten arama kararı olduğu belirtilen Şansal’ın, işlemlerinin ardından adliyeye sevk edileceği öğrenildi. polis Merkezi.

“BİLGİLİ VATANDAŞ ŞİKAYETÇİ”

İfade vermek için karakola giden Barbaros Şansal, Sözcü’ye verdiği ifadede hem kendisi hem de Metin Uca hakkında bilgi verdi. Sansal ifadesinde şu ifadeleri kullandı: “Muhbir vatandaş CİMER’den şikayetçi oldu. İftiralar… Ayrı ayrı meseleler. Metin Uca’nın tiyatroda tirad yapması, Fatih Sultan Mehmet’le ilgili bir fıkra nedeniyle ‘halkı kin ve düşmanlığa tahrik etmek’ düşmanlık’… Benim de. Olmayan Facebook hesabım üzerinden… Facebook hesabım yok, dünya biliyor. Sahte hesaptan dava açıldı.”

Sözcü’ye gönderilen özel fotoğraf…

“Ben uçaktan inerken METİN’İN TUTUKLUĞU SONUNA KADAR GELİYORDU”

“Ben uçaktan inerken götürüldüm, Metin Uca da inerken alındı. Birazdan ifademi vereceğim, çıkacağım, sorun yok… Metin Uca da iyi… Maçı var. Ankara yarın. Uçağı kaçırdı ama akşam uçağıyla gidecek. Ben zaten akşam uçağıyla dönüyorum.” Ercan’a (Kıbrıs)…”

Metin Uca, İstanbul Havalimanı’nda kimlik kontrolü sırasında gözaltına alındıhaberosmancik.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu