Haber

Hande Baladin’i tehdit eden sanık ilk duruşmada tahliye edildi

Milli voleybolcu Hande Baladin’i sosyal medya hesabından ‘arabasını tarayıp yüzüne asit atmak’la tehdit eden Mustafa Neşeli, 8 yıl 9 ay hapis cezasına çarptırıldığı davanın ilk duruşmasında tahliye edildi.

Sağlık Bakanlığı’nda memur olarak görev yapan Mustafa Sevinçli, İstanbul 46. Asliye Ceza Mahkemesi’ndeki ilk duruşmaya Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile katıldı. Hande Baladin’i avukatı Dilara Sasa temsil etti. Avukat Sasa, müvekkili Baladin’in maç programının yoğunluğu nedeniyle duruşmaya katılmadığını belirtti. Duruşmada tarafların avukatları ile Aile, Sosyal ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı avukatı da hazır bulundu.

Hakim, tutanaklarda sanığın cezaevindeyken müşahede edilmesi için Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’ne yazı yazıldığını ve hastanenin 11 Eylül 2023 tarihine randevu aldığını kaydetti.

Kimlik sorgulamasında kamu çalışanı olduğunu ve 30 bin lira maaş aldığını belirten Mustafa Sevinçli, “Bipolar bozukluk hastasıyım, yazdıklarıma pişman oldum, müştekiden özür diliyorum” diyerek tahliyesini talep etti.

Hande Baladin’in avukatı Dilara Sasa, “Davadaki mesajın içeriği incelendiğinde iddianamede yapılan değerlendirmenin doğru olduğuna inanıyoruz. Özellikle sanığın Sağlık Bakanlığı’nda çalışıyor olması sağlık açısından önemli. Mevcut sağlık durumunun belirlenmesi. Bu nedenle ruh sağlığı raporu istiyoruz. Tehditkar ses. “Kayıtlar mevcut, dosyaya sunacağız. Gözaltıların devamını talep ediyoruz” dedi.

Aile Bakanlığı avukatı da sanığın katılma talebinde bulunarak cezalandırılmasını istedi. Duruşma savcısı sanıkların tutukluluk halinin devamını talep etti.

Aile Bakanlığı’nın talebini kabul eden mahkeme, savunmasının alındığı ve tutukluluğundan beklenen amacın gerçekleştiği gerekçesiyle Mustafa Neşeli’nin tahliyesine karar verdi. (HABER MERKEZİ)

haber-besiktas.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu