Yaşam

Burcu Güneş: Eurovision’u kazanmak başarı değil, belki Grammy almalıyım

Önceki akşam Yeni Gazino Maslak’ta sahne alan şarkıcı Burcu Güneş, “Eurovision’u kazanmak başarı değil. Eurovision’da kazanamadı diye üzülmemek lazım. Amerika’da Grammy. Belki de Grammy almalıyım. Umarım bir Türk alır” dedi.

Cadde Milliyet’in haberine göre Güneş, gazetecilere verdiği demeçte, “Dizi ve sinemada uluslararası başarılar elde ediyoruz. Ama müzikteki bu başarıyı pek yenileyemeyiz. En son Eurovision başarımızı elde ettik. Sizce bu neden kaynaklanıyor?” sorusuna şu şekilde cevap verdi:

“Eurovision’u kazanmak bir başarı değil. Farklı stratejiler var. Eurovision’da kazanamadılar diye üzülmemek lazım. Zaten kimse hiçbir yarışmada kazanamadı diye üzülmemek lazım. Bence Grammy almak da öyle. Amerika Türkiye’ye yakışırdı.Çocukluğumdan beri hedefim sağlam bir İngilizce öğrenmekti.Albüm yapmak.Çıtayı hep yükseğe koyarım.Belki Grammy almalıyım.Umarım bir Türk alır.”

‘EDİS KENDİNİ GELİŞTİRDİ, BİR TARZI VAR’

Güneş, “Müzikte başarısız olmamızın sebebi yeni bir şeyler ekleyip geliştiremememiz. Shakira’nın ilk albümüne bakın mesela. Alt yapımızı ve sound’larımızı aldı, yaptı, geliştirdi. Bir altyapı ve segmentte büyük işverenler” dedi. Bize destek olan, sanatçıların geleceği için bir şeyler katan insanlar olmalı. Edis mesela bu örneğe uygun. Kendini geliştirmiş, tarzı var, dans ediyor” diye devam etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu